Sergiusz Sachno w Smoszewie

 

Smoszewski Festiwal Kultury kontynuuje swoje spotkania rozpoczynając 2017 rok wernisażem Sergiusza Sachno „Aktorzy”.

Sergiusz Sachno – specjalizuje się w fotografii portretowej, teatralnej, mody i ogólnie reklamowej. Jest autorem licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych.

Sergiusz to również mój nauczyciel ze Związku Polskich Artystów Fotografików i wspaniały znajomy, który niejednokrotnie wspierał mnie dobrą radą, konstruktywną krytyką oraz nietuzinkowym podejściem w dalszym rozwoju.

 

Poza wystawą obejrzeliśmy doskonały spektakl „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro, to komedia erotyczna z przewagą scen łóżkowych, opowiadająca o perypetiach żony i męża, kochanki i kochanka. A tak w telegraficznym skrócie to fredrowska historia w Smoszewie.

Kompania Teatralna Mamro powstała w czerwcu 2004 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, w którym działa do dziś. Skupia studentów, byłych studentów, niedoszłych studentów, wiecznych studentów oraz osoby całkowicie normalne. Próbuje nimi kierować Grzegorz Reszka pełniąc funkcję kierownika artystycznego i naczelnego wodza.

 

Na koniec ukołysał nas niesłychanie melodyjny Henry No Hurry.

HENRY NO HURRY!
To jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David’s GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David.
Jeden samochód, kilka instrumentów.
Bez pośpiechu, bez oczekiwań.
Sam ze sobą i swoimi “dziwactwami”.
Raz Henry a raz Harry.
Dr Jekyll i Mr Hyde.
Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.
Projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne.
www.facebook.com/henrynohurry

 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Smoszewa i uczestniczyć w jego wydarzeniach kulturalnych, nic straconego z pewnością zaskoczą nas jeszcze nie jednym wydarzeniem, po prostu śledźcie ich fanpage: SmoszewskiFestiwalKultury

0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *